Kapitalne zagadki & Kapitalne łamigłówki

listopada 22, 2016


Wieczory coraz dłuższe i coraz chłodniejsze, więc dla rodziców przychodzi wyzwanie. Trzeba zająć malucha tak, żeby się nie nudził. Po letnim lenistwie, kiedy po prostu można było do nocy siedzieć na placu zabaw lub nawet wczesnym wieczorem wybrać się na spacer w głowie rodzica zaczyna się młyn. Czym to moje dziecko zająć? Wiadomo, możnaby dać smartfona albo włączyć bajkę w telewizorze. Ale po co iść na skróty? Dzisiaj mam dla Was dwie świetne propozycje od Wydawnictwa Edgard. Mianowicie Kapitalne zagadki oraz Kapitalne łamigłówki dla dzieciaczków w wieku zbliżonym do Fabisia, czyli dla 4-5 latków.


Zacznę może od przybliżenia Wam Kapitalnych łamigłowek. Jak sama nazwa wskazuje znajdziemy w niej zadania na myślenie. Takie w sam raz dla dzieciaczków w wieku 4-5 lat. Przyznam szczerze, że niektóre są łatwe i Fabi od razu je zgadywał, a przy niektórych zastanawiał się dość długo, bądź prosił o pomoc. Czasami było jednak tak, że on odpowiedź dostrzegał szybciej niż ja! :)
W łamigłówkach znajdziecie pod 100 zabaw i gier logicznych. Podzielone są na 3 kategorie, więc gdy dziecko zapamięta kolor kropeczki, którym je zaznaczono ma możliwość samodzielnego rozwiązywania zadań. U nas właśnie tak było. Fabi kojarzy już na czym polega dana strona, więc sam ją rozwiązuje. Ja w tym czasie mogę poczytać książkę i od czasu do czasu zerknąć mu przez ramię czy odpowiada poprawnie (bo czasami wychodzi z niego mały leniuszek :))
W tej części znajdziecie zadania takie jak: Odmieniec, czy gra gdzie w zbiorze trzeba znaleźć jeden niepasujący element, Sokole oko, czyli szukamy na ilustracji rzeczy, która kompletnie nie pasuje do niej oraz Szyfrant, gdzie dziecko bawi się w sprawdzanie kodu w danych rzędach. Ciekawe prawda? Zobaczcie na zdjęciach :)
Kapitalne zagadki mam wrażenie, że są odrobinę łatwiejsze od łamigłówek, bo znacznie szybciej Fabi je rozwiązuje (co niczego nie odejmuje ani jednym ani drugim). Tak jak i łamigłówki mają trzy rodzaje zadań: Odszukaj parę, Taki sam czy inny?, Znajdowanie różnic.Tutaj raczej nie trzeba ich opisywać, a i dzieciaczek szybko "łapie" o co chodzi :) A jak widać na zdjęciach, tutaj Fabi pomaga sobie już ołówkiem :)Muszę Wam przyznać, że zagadki i łamigłówki, to dla nas świetny sposób spędzania wieczorów. Ilustracje co wieczór wprawiają mnie w szczery zachwyt, serio. Są przepiękne i super dopracowane. A Fabi bardzo je te gry polubił i pomimo tego, że są z nami już od miesiąca - nadal mu się nie znudziły i nie zdołał rozwiązać wszystkich. To fajna alternatywa dla puzzli oraz planszówek, także śmiało polecam. Może i Wasze maluchy będą chciały troszkę pogłówkować. Pokażę Wam jeszcze, jak wygląda pudełko. Niestety tylko jedno, bo drugie zostało przez Fabisia zagospodarowane i nie pozwolił mi go ruszać :D


Ach! Póki jeszcze pamiętam! Kapitalne zagadki i łamigłówki są w 4 odsłonach. Dla 4-5 latków, 5-6 latków, 6-7 latków oraz 7-8 latków. Jeśli macie dzieciaczki w takim wieku, to myślę, że warto spróbować takich zabaw. U nas jak najbardziej się sprawdziły :)

Kapitalne zagadki & Kapitalne łamigłówki
wyd. Edgard

Zobacz również

1 komentarzy

  1. o co chodzi z tym 'wykresl elementy ktore nie pasuja do kodu w gornym rzedzie', bo u nas w domu sa podzielone glosy co do tego :P

    OdpowiedzUsuń